11 Kasım Milli Ağaçlandırma gününde fidan dikildi

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında İlçemizde ve Göktepe Belediyesi ekipleri fidan dikti.

11 Kasım Milli Ağaçlandırma gününde fidan dikildi
12 Kasım 2020 - 16:02

Ermenek Adliyesince yapılan açıklamada;
 “Adalet  Bakanı Sayın Abdülhamit GÜL ile Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ tarafından 25/09/2019 tarihinde imzalanan "Adalet Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı Arasında, Denetimli Serbestlik Kapsamındaki Yükümlülerin ve Açık Ceza İnfaz Kurumundaki Hükümlülerin Ağaçlandırma İşlerinde Çalıştırılmasına İlişkin İşbirliği Protokolü" kapsamında kamuya ve ülkemiz doğasına katkı sağlayacak olan ağaç dikimi ve bakımı yoluyla yeni orman alanlarının oluşturulması, var olanların güçlendirilerek genişletilmesi amacıyla "11 Kasım Milli Ağaçlandırma Gününde" Ermenek Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Ermenek Orman İşletme Müdürlüğü  işbirliğiyle 11/11/2020 günü saat 11:11'de Ermenek Adalet Ormanı sahasına fidan dikimi gerçekleştirilmiştir. 

      Fidan dikimi etkinliğine Ermenek Kaymakamı Hacı Osman HÖKELEKLİ, Ermenek Cumhuriyet Başsavcısı Harun ÜNLÜSOY, Ermenek Adliyesi Hakim ve Cumhuriyet Savcıları ile adliye personeli, ilçe kurum amirleri ve personelleri, Ermenek Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeli, Ermenek Orman İşletme Müdürlüğü personeli katılmıştır.”
Göktepe Belediyesi ekipleri ise;
“11.11 Ağaçlandırma Günü etkinliği kasabamızda gerçekleşti. Belediye Başkanımız Syn.Mustafa Doğan, Sarıveliler Kaymakamımız Syn. Abdüssamed Kılıç, Sarıveliler Belediye Başkanımız Syn.Halil Kulak, diğer kurum amirlerimiz ve vatandaşlarımızın katılımıyla fidanlar topraklarımızla buluştu.”
İfadelerini kullandı.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum