Ermenek Kaymakamlığından Önemli Açıklama

Ermenek Kaymakam’ı Batuhan Taşgın, sokağa çıkma yasağına dair açıklama yaptı.

Ermenek Kaymakamlığından Önemli Açıklama
22 Mayıs 2020 - 15:50 - Güncelleme: 22 Mayıs 2020 - 15:53

Batuhan Taşgın açıklamasında,
“HALKIMIZA DUYURULUR
Millet ve Devlet olarak birlik içerisinde yürüttüğümüz Koronavirüs salgını mücadelesi kapsamında Hükümetimizce titizlikle alınan tedbirlere uymamız mücadeledeki başarımızı önemli ölçüde artırmış olup, tedbirleri elden bırakmamak hayati önem arz etmektedir. Bu bağlamda 23-26 /05/2020 tarihleri arasında 81 Vilayeti kapsayan sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.
 Bu bağlamda T.C. İçişleri Bakanlığımızın ilgili genelge hükümleri,  
ı) Bitkisel (gül, çay, meyve, hububat, kesme çiçek vb.) ve hayvansal (süt, et, yumurta, balık vb.) ürünlerin üretimi, sulaması, işlenmesi, ilaçlaması, hasatı, pazarlanması ve nakliyesinde çalışanlar
i) Küçükbaş-büyükbaş hayvanları otlatanlar, arıcılık faaliyetini yürütenler hükmünü içermektedir.
Buna göre; Tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza salgın sürecinin başından beri olduğu gibi bu faaliyetleri nedeniyle, sadece tarım ve hayvancılık faaliyetleriyle sınırlı olarak gerekli kolaylıklar gösterilecektir. Kolluk Kuvvetlerimiz tarafından sıklıkla denetimler yapılarak suistimallere  izin verilmeyecektir.
Ayrıca bayram süresince toplumsal sağlığımızı korumak için bayram, cenaze ve komşu ziyaretleri yapılmamalı, maske kullanımına ve el temizliğine dikkat edilmelidir.
Kıymetli halkımıza saygıyla duyurulur.” cümlelerini kullandı.
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum