Esentepe'nin Sulama Suyu Sorunu Tarih Oluyor

Karaman’a bağlı Göktepe belediyesi önemli bir projeye imza attı. Yapılanın bir dizi çalışma ile yıllardır süren tarımsal sulama suyu sorunu tarih oluyor.

Esentepe'nin Sulama Suyu Sorunu Tarih Oluyor
22 Haziran 2020 - 17:33

Göktepe belediyesi ve halk dayanışması Anadolu’ya örnek olmaya devam ediyor. Esentepe Mahallesi’nin tarımsal sulama suyu sorunu tarih oluyor. Belediyenin ve iş insanı Ömer Yapıcı’nın maddi desteğiyle yıllardır süre gelen sulama suyu sorunu bir dizi yapılan alt yapı çalışmaları sayesinde çözüme kavuşuyor.
Belediye-Halk Dayanışması Artarak Devam Ediyor
CHP Göktepe Belediye Başkanı Mustafa Doğan “Esentepe Mahallesi’nde yardımsever iş insanı Ömer Yapıcı ve çevre illerde yaşayan yurttaşlarımızın da katkısıyla çok güzel işlere imza atıyoruz ve atmaya da devam edeceğiz. Esentepe’de atıl vaziyette bulunan sulama suyu göleti yaptığımız çalışmalar sayesinde hem güçlendirdik hem de yardımseverimiz sayesinde mahallemizin çilesi haline gelen tarımsal sulama suyu sorunu için düğmeye bastık” dedi. Başkan Doğan, Esentepe insanı geçmişten gelen Aydınlık duruşu, Atatürkçü oluşu ve yardımsever insanlarıyla tanınır. Kimisi parasıyla kimisi ise emeğiyle katkıda bulunuyor. Belediyemizin tek başına bu hizmetlerin maddi anlamda üstesinden gelme durumu yok, imkânsızlıklar içinde hizmet vermeye çalışıyoruz. Bu noktada duyarlı vatandaşlarımızın da katkısıyla dayanışma içinde oluyoruz ve tüm Anadolu’ya örnek oluyoruz’ dedi. 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum