Göktepe Belediyesinden 'Sosyal Konut' Projesi

Göktepe Belediyesi ihtiyaçlı veya arsası bulunmayan vatandaşlara tek katlı konut yapacak.

Göktepe Belediyesinden 'Sosyal Konut' Projesi
07 Şubat 2020 - 23:47 - Güncelleme: 10 Şubat 2020 - 12:43

Mülkiyeti Göktepe Belediyesine ait olan Esentepe mahallesinde, arsası bulunmayan, şehir dışında yaşayan ve ihtiyaç sahiplileri için tek katlı sosyal konut inşa edecek.  Projenin temel amacı düşük maliyet ile en güvenli ve sağlıklı konutları halkla buluşturmak.
 
İlk Etabı Esentepe Mahallesine
 
İlk etapta Esentepe mahallesinde yapımına başlanacak olan proje, ihtiyaç doğrultusunda daha sonra Göktepe, Çukurbağ ve Gönder mahallelerinde de faaliyete geçecek.

İhtiyaç doğrultusunda projesine hazırlanan tek katlı konutlar için toplam 43 dönümlük olan arsa için 23 dönümü futbol sahası olacak. Geriye kalan 20 dönümlük arsa için 300 metrekare olmak üzere, toplamda 66 parsele bölüp ihtiyaç sahipli vatandaşların hizmetine girmesi planlanıyor.
 
İlk Sözleşme 1 Nisan’da
 
İlk etabı Esentepe Mahallesi ‘Çayır Alanı’ üzerine 20 dönüm arsa üzerine kurulması beklenen konut, talep doğrultusunda 1 Nisan’da sözleşme imzalayıp, 15 Ağustos 2020 günü anahtar teslim yapılması bekleniyor.
 
Ödeme Koşulları ve Maliyet
 
1 Nisan 2020 tarihinde sözleşme imzalayan vatandaşlar için peşin ödemeyle 150.000 ₺, 1 Nisan 2020 tarihinde sözleşme imzalayıp 15 Ağustos 2020’ye kadar da toplam 160.000 ₺ ödeyerek bu konutlara sahip olabilirler.
 
Yapılacak Olan Konutların Teknik Özellikleri
 
Her bir parsel 300 metrekarelik arsa payına sahip olacak. Evin kullanım alanı ise 95 metrekare olarak belirlenirken, 120 cm su basman üzerine hafif çelik konstrüksiyon üzerine inşa edilecek. Banyoda termosifon takıldığı an sistem hazır hale gelecek ve güneş enerjisi ise çatı bozulmadan üzerine paneller takılacak. Kalorifer sistemi kullanıma hazır, sadece petekler takılacak. Parke ve mutfak dolapları ise birinci sınıf malzemeden kullanılacak. Mimarisi ve tasarım estetiği doğayla iç içe ve ahşap görünümlü şeklinde tasarlanacak.
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hasan KÖKSOY
    9 ay önce
    Göktepe Belediyesini kutlarız. bir belde kendi geçmişine, geleneklerine sahip çıktığı ölçüde yaşar. ileriye bakabilmek için, geriye mutlak suretiyle bakmak lazım.