KAMUOYUNA AÇIKLAMA

Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Ali Bardak’tan 23.10.2020 tarihinde internet sitemizdeki ‘Müjdeli haber Mevlüt Sarıtaş'tan geldi’ başlıklı haber ile alakalı bir dizi açıklamalarda bulundu.

KAMUOYUNA AÇIKLAMA
27 Ekim 2020 - 14:32 - Güncelleme: 27 Ekim 2020 - 20:00

Açıklamalarında ilk olarak yapılan haberde en ufak bir art niyet veya taraf tutma gibi bir durumun söz konusu olmadığını ve tamamen objektif bir dille yazıldığını söyledi.
 “Biz gazeteciyiz. Yaptığımız meslek gereğince kanıt ararız. Ermenek Ak Parti İlçe Başkanı Mevlüt Sarıtaş’ın Facebook’taki paylaşımında bulunan Sayın Karaman Milletvekilleri Recep Şeker ve Selman Oğuzhan Eser başta olmak üzere, Ermenek İl Encümen Üyesi Eyyüp Çayır, Başyayla Belediye Başkanı Ahmet İpek ve Başyayla Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Canlı olmak üzere 6 yetkilinin de etiketli olduğu bir paylaşım, haber değeri taşımaktadır. Yeşil Ermenek Gazetesi olarak bizim bu haberi yapmamız gayet doğal bir şeydir. Fakat aynı gün içerisinde madenci kardeşlerimizin basın açıklamasında haberi yalanladığını öğrendik. Sonrasında Selman Oğuzhan Eser ile görüşmelerimiz sonucunda;" kendisinin birebir işverenler tarafından kendilerine verilen sözün işverenin basın açıklaması ile direnişteki madencilerin mağduriyetlerinin giderileceğini basın açıklaması ile bildireceğini tarafımıza söyledi. Fakat işverenler sözlerin durmayarak basın açıklaması yapmaktan kaçındılar.  Bu zamana kadar işçiler ve işveren arasında arabuluculuk yapmaktaydım. Fakat bu saatten sonra artık işçilerin yanında olarak mağduriyetlerinin giderilmesini çalışacağını" belirtti. Biz Yeşil Ermenek Gazetesi ve haber sitesi olarak hiçbir zaman kaynaksız ve kulaktan dolma haber yapmadık. Bu zamana kadar da yapmış olduğumuz haberlerin hiçbirisini sitemizden kaldırmadık. Yapmış olduğumuz haberlerin de arkasındayız. Bu haberde 2 milletvekili, 2 belediye başkanı, 1 il encümen üyesi 2 ilçe başkanının isminin geçtiği haber bizim için doğru haber kaynağıdır. Eğer bu haberin içerisinde kamuoyunu yanıltıcı ifadeler kullanıldıysa bu haberde ismi geçen kişi veya kişilere aittir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum