KKTC Cumhurbaşkanı Karamanlı!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafında 2. Tura kalan seçimlerin galibi Ulusal Birlik Partisi’nin adayı yüzde 51,74 oyla Ersin Tatar oldu.

KKTC Cumhurbaşkanı Karamanlı!
19 Ekim 2020 - 15:38 - Güncelleme: 19 Ekim 2020 - 16:30

ERSİN TATAR’DAN İLK AÇIKLAMA
KKTC’de yapılan Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını yazılı açıklama ile değerlendiren Tatar, “Bu sınavda son sözü halkımız söyledi, notunu verdi ve “yeni bir geleceğe” bizimle birlikte yürümek istediğini ortaya koydu. Öncelikle halkımıza, en derin sevgi, saygı ve takdirlerimi sunarım. Teşekkür ederim” dedi.
“Kıbrıs Türkü her şeyin en iyisini, en güzelini hak ediyor. Bugün tüm dünyaya güzel, anlamlı bir mesaj verildi” diyen Tatar şöyle devam etti:
* Onlara verdiğim her sözü tutacağım: Herkesin Cumhurbaşkanı olmayı, birleştirici, uzlaşmacı bir anlayışla hareket etmeyi, halkımızın içinde, yanında olmayı hep sürdüreceğim.
* Bir teşekkür de, aileme, beni aday yapan Ulusal Birlik Partisi´ne, destek veren tüm diğer partilere, bana katkı sağlayan gönüllü arkadaşlarıma, ekiplerimize etmek istiyorum.
* Onlara da şu sözü veriyorum: Vefalı davranacağım, asla nerden geldiğimi unutmayacağım, elbette herkesle bütünleşmeye çalışacağım ama yola kiminle çıktığımı, kiminle bu yollarda yürüdüğümü asla unutmayacağım.
PEKİ ERSİN TATAR KİMDİR?
Ersin Tatar (d. 7 Eylül 1960, Lefkoşa), Kıbrıslı Türk iktisatçı, siyasetçi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin mevcut başbakanı ve seçilmiş cumhurbaşkanı. 31 Ekim 2018’den itibaren Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanlık görevini yürütmüştür. Bundan önce 2009-2013 yılları arasında Maliye Bakanı olarak görev aldı. 22 Mayıs 2019 tarihinden itibaren Tatar Hükûmeti'nin başı olarak Başbakanlık görevinde bulunmaktadır. 2020 Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti cumhurbaşkanlığı seçimi'ne Ulusal Birlik Partisi'nin adayı olarak katılmış ve 18 Ekim 2020 tarihinde yapılan ikinci tur seçiminde cumhurbaşkanı seçilmiştir.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum